Mersin Yaşam Psikolojik Danışmanlık ve Terapi Merkezi
Mersin Yaşam Psikolojik Danışmanlık ve Terapi Merkezi

Dikkat Testi ve Brainfit


Mersin Dikkat Eksikliği Terapi Merkezi

Dikkat Testi ve Brainfit

Dikkat Testi Yaptırmak

Çocuğunuz ekran hariç herhangi bir şeyle uzun süre ilgilenemiyor mu?

Ödevini bitirmesi hem ona hem size zulüm gibi mi geliyor?

Okulda eşyaları kayboluyor mu?

Öğretmeni dikkat problemi yaşadığını mı söylüyor?

Okula başlaması ile problemleriniz mi arttı?

 

Dikkat problemi yaşıyor olabilir. IVA Dikkat ve Tepki Kontrol Testi 15 dakika içinde sonuç veriyor. Mersin’de IVA Dikkat Testi uygulayan ilk ve tek merkez olarak hizmet veriyoruz.

Benim çocuğum hiperaktif değil ki…

Her dikkat problemi yaşayan çocuk hiperaktif değildir. Bazen dikkat problemi tek başına vardır (DEB). Dikkat problemi yanında hiperaktivite olmazsa da çocuğunuzun eğitim hayatını olumsuz bir şekilde etkiler.

Test Ne Kadar Sürede Gerçekleştirilir?

15 dakikalık bir Dikkat Testi ile birlikte 30 dakika süren bir uzman görüşmesi yapıyor ve evde yapabileceklerinizi anlatıyoruz.

Çocuğumun Dikkati Testi negatif çıktı, ilaç mı alması lazım?

Çocukları dikkat problemi yaşayan ailelerin aklına gelen sorulardan ilki budur. İlaç elbette bir doktor reçete etmişse seçenek olarak orada durmaktadır. Bununla birlikte dikkati ve dürtü kontrolünü geliştirebilmek için başka şeyler de mümkündür. Bunların başında Singapur merkezli ve Dikkat ve Performans Geliştirme Egzersiz Programı olan BrainFit gelmektedir.

BrainFit, Dikkat ve Öğrenme performansını arttırırken, özgüveni de geliştirir. Daha dikkatli, daha kolay öğrenen, daha mutlu çocuklar yetiştirmek için egzersiz yaptırır.

Sağlık ve Zinde bir beyne sahip olan bireylerin yaşam becerileri güçlenir ve hayat kaliteleri artar. BrainFit çocuklarınızın, akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyecek beyin egzersizlerinden oluşan aktif bir sistemdir.

Brainfit’te çocuk edilgen olmaktan etkin duruma geçer ve yaşamında dur, düşün hareket et ilkesini sürdürebileceği zihinsel performansı kazanır.

Ayrıntılı bilgi için randevu alın

Yaşam Psikoloji Dünyası © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.