Kunter KURT, Psikolog, Genel Koordinatör

Psikolog Kunter Kurt

Bakü Devlet Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olup, aynı zamanda Davranış Bilimleri Lisans Eğitimi'ni, Üniversite son sınıftaki öğrencilerin kaygılarını etkileyen faktörler teziyle bitirdikten sonra aynı alanda yüksek lisans yapmıştır. Aynı zamanda Sosyal Bilimler Bölümü mezunu da olan Kunter KURT, tüm ulusal TV kanallarında eğitim programlarına devam etmektedir. 2011 yılında Akdeniz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Da Vinci Hareketlilik kapsamında Mesleki Eğitim Kurumlarının Avrupa’da gözlemlenmesi ile Avrupa Birliği Projesinde katılımcı ortak olarak yer almıştır. 200 den fazla okulda Dikkat, Konsantrasyon, Hafıza ve Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Çözüm Odaklı Aile İçi İletişim Teknikleri Eğitimlerini vermiştir. İş dünyasında vermiş olduğu Stres ve Öfke Kontrolü, Kriz Yönetimi, Motivasyon, Verimlilik, Liderlik Stratejileri, Psikolojik Satış ve Pazarlama Teknikleri, Özgüven, Kariyer Planlaması, Etkili Yöneticilerin Psikolojik Davranış Kalıpları, Pazartesi Sendromu, Duyguları Yönetme, Hedef Belirleme ve Problem Çözme Teknikleri gibi eğitimleriyle birçok farklı bilgi ve teknikleri harmanlayarak transfer eden bir uzmandır. 1972 yılında başladığı yüzme hayatını 1985 yılına kadar sürdürmüş, 1984 yılında Çanakkale Boğazı’nda düzenlenen yüzme maratonunda Türkiye’nin ilk üçü arasına girmiştir. Kelebek ve serbest stilde birçok birincilikler elde etmiştir. Kunter KURT, 3 yıldız BALIKADAM ve GÜMÜŞ CANKURTARAN belgesine sahiptir. Milli takımlarda uzman eğitmen olarak görev almıştır. Türkiye’de ilk defa Uzakdoğu sporlarında NLP tekniklerini kullanan KURT, ilk çalışmasında MUAY-THAI milli takımıyla 2005 yılında, Tayland’ın başkenti Bangkok’taki dünya şampiyonasında DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU yaşamış ve dönemin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve spor otoriteleri tarafından ödüllendirilmiştir. Siyah Kuşak 6. dan ve profesyonel yakın dövüş uzmanı olan Kunter KURT, 1.000’den fazla sporcu yetiştirmiştir. Uzmanımız, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği seminerlerle 2 milyonu aşkın kişiye eğitim vermiştir.

 • Yazdığı Kitaplar:
  Duygu ve Davranışlarımızın Patronu Olmak
  Kendime Doğru Yürüyorum
  Cebinde Olmayıp Yüreğinden Verenler
  Sözün Özü
  Küllerinden Yangın Çıkaranlar
  Kendine Yaslanan Dik Yürür
 • Katıldığı Projeler:
  21-24 Nisan 2008 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti BAŞBAKANLIK üst düzey yöneticilerine Kıbrıs’ta beden dili, liderlik, zaman yönetimi, stres ve öfke kontrolü eğitimleri vermiştir.
  2013 yılında, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Muhabere Temel Kursunda eğitmen olarak görev almıştır.
  Mersin Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve yerel belediyeler ile birlikte Okullarda Şiddeti Önlemeye Yönelik projede, 2 yıl süre ile Davranış Bilimleri Uzmanı olarak görev yapmıştır.
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2011 yılında Şanlıurfa’da düzenlenen AİLE EĞİTİM PROGRAMI EĞİTİCİ EĞİTİMİ seminerini bitirmiştir.
  2006 yılında Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 1. 200’den fazla tutuklu ve hükümlüye stres-öfke kontrolü ve kişisel gelişim eğitimleri vermiştir.
  2015 yılında Antakya E tipi kapalı Cezaevi'nde 250 kişiye Duygu Kontrolü ve Motivasyon eğitimleri vermiştir.
  2016 yılında Tarsus E tipi kapalı Cezaevi'nde 300 kadın tutuklu ve hükümlüye Duygu Kontrolü ve Motivasyon eğitimleri vermiştir.
  2018 yılında Şanlıurfa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu ve hükümlülere Duygu Kontrolü ve Motivasyon eğitimleri vermiştir.
  2018 Yılında Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne Duygu Kontrolü ve Motivasyon eğitimleri vermiştir.
  2016 yılında Diyarbakır'da Çocuk Hastanesi'nin 700 Personeline (Doktor,Yönetici, Hemşire, Teknisyen ve Yardımcı Personel) Zor Hastayla Baş etme, Motivasyon, Duygu ve Davranış Kontrolü konularında eğitim vermiştir.
  Mezitli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Türk İş ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ile ortaklaşa hazırlanan UYGULAMALI MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ kapsamında Kosova, Makedonya ve Bosna Hersek’li gençlere, 2010- 2011 yıllarında Beyni Etkin Kullanma ve Verimlilik eğitimleri vermiştir.
  2019 Yılında Şanlıurfa T-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 200 Tutuklu ve hükümlüye Duygu Kontrolü eğitimi vermiştir.
 • Mail: kunterefe@gmail.com
 • Telefon: +90 532 450 0579